سامسونگ

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

سامسونگ

تاریخچه شرکت سامسونگ

آقای لی بیونگ چول تنها با 30000 وون (حدود 27 دلار)، سامسونگ را با عنوان یک شرکت بازرگانی مستقر در تایگو کره، در اول مارس سال 1938 بنیان نهاد. این شرکت کوچک در ابتدا تنها 40 کارمند داشت و به عنوان یک فروشگاه مواد غذایی و صادر کننده ی کالاهایی که در داخل و اطراف شهر تولید می شد مانند سبزیجات و ماهی خشک شده کره ای و همچنین رشته فرنگی، فعالیت می کرد.

سامسونگ خیلی زود رشد کرد و در سال 1947 به شهر سئول گسترش یافت، اما هنگامی که جنگ کره آغاز گردید این شهر را ترک کرد. پس از جنگ، لی یک شرکت تصفیه شکر را در بوسان تاسیس کرد که چیل جدانگ نامگذاری شد. این شرکت زمینه ی فعالیت خود را در زمینه منسوجات گسترش داد و به بزرگترین کارخانه تولید پشم در کره تبدیل شد.

تنوع در زمینه های فعالیت، یک استراتژی برای رشد سامسونگ بود و این شرکت فعالیت خود را در زمینه های بیمه، اوراق بهادار و خرده فروشی نیز گسترش داد. شرکت سامسونگ پس از جنگ و با تمرکز بر صنعتی شدن، نقش ویژه ای در بازسازی کره داشت.

سامسونگ بزرگترین تولید کننده تلفن همراه

همچنین سامسونگ به روند توسعه بازار تلفن همراه ادامه داده و در سال 2012 به عنوان بزرگ ترین تولید کننده تلفن های همراه شناخته شد. برای ماندن در صدر تولید کنندگان، سامسونگ 3 تا 4 میلیارد دلار را برای ارتقاء امکانات تولید نیمه هادی در شهر آستین تگزاس اختصاص داد.

سامسونگ در سپتامبر 2014 هدست Gear VR را معرفی کرد. Gear VR دستگاه واقعیت مجازی است که برای استفاده در گوشی گالکس نوت 4 طراحی شده است. همچنین در سال 2014، سامسونگ اعلام کرد که شروع به فروش فیبر نوری به شرکت تولید شیشه کورنینگ کرده است.

در سال 2015 سامسونگ بیشترین حق فروش را در بین شرکت های دیگری که در ایالات متحده بودند، کسب کرد و بیش از 7500 مجوز کاری در این سال به این شرکت اعطا شد.

سامسونگ در سال 2016 یک ساعت هوشمند برای تناسب اندام با نام Gear Fit 2 و همچنین هدفون بیسیم با نام Gear Icon 2 را روانه بازار کرد. در پایان همین سال، ساعت هوشمند Gear G3 معرفی شد. در اواخر سال 2017، این شرکت محصولات مختلفی از جمله گوشی گالکسی نوت 8 را عرضه کرد.

در حال حاضر، با موفقیت هایی که شرکت سامسونگ در صنایع الکترونیک کسب کرده است، این شرکت به عنوان یک پیشرو در فناوری شناخته شده و جزء 10 برند برتر جهانی است.